Kemipol LogoKemipol, “Chemistry” ve “Polymer” kelimelerinin Kemi ile Pol parçalarını birleştirerek oluşturulmuştur. Bu firma Boya Sanayi için polimer geliştirmek ve üretmek üzere kurulmuştur. Bu isim ve benzen halkasından uyarlanan logo ile faaliyet gösterilecek bu sektörde, araştırmaya verilecek önem sembolize edilmek istenmiştir. Şirketin ismi polimer kelimesinden çıkarak oluşturulmuş olsa da, Kemipol firması faaliyete geçtiği seneden itibaren boya da üretmiştir.

 

Kansai Altan Logo İç içe geçmiş farklı renkteki 6 şerit şirketin yaratıcı, yenilikçi ve çözüm odaklı yaklaşımını yansıtmanın yanı sıra, kurum kültürünün üzerine inşa edildiği 6 temel değeri temsil etmektedir: iş ahlakı, müşteri odaklılık, empati yeteneği, birlik, sorumluluk bilinci ve SGÇ (Sağlık, Güvenlik, Çevre) bilinci.  Marka adının baş harfinden esinlenerek oluşturulmuş ve birbirine kenetlenmiş parmaklar gibi güçlü ve sağa doğru açılan K formundaki logo, şirketin geleceğe dönük yüzünü temsil etmektedir.

Alesco Logo Yeni logo, dışında güzelliği, içinde ise teknoloji ve performansı ifade ediyor. Kansai'nin 'K'sını oluşturan semboller, ortaklık, işbirliği ve farklı bakış açılarının bir araya gelmesini temsil ediyor. 'Uzun ömürlü tasarlanmış', kararlılık ve dengenin ifadesi...