Sosyal Sorumluluk

 

Kansai Altan ticari başarının, etik değerlerin üzerine inşa edilmesi ve insan, toplum ve doğayla saygı ve uyum içinde elde edilmesi gerektiği inancındadır. Felsefesi bugünün ihtiyaçlarını, gelecek nesillerin ihtiyaçlarını karşılama kabiliyetlerini tehlikeye atmadan karşılayabilmeye dayanmaktadır.

Kurumsal sosyal sorumluluğu sürdürülebilir bir aktiviteye dönüştürebilmek üzere firmamız, kurumsal başarı ile toplumsal refahın beklentilerinin kesiştiği alanlara yönelmektedir. Yapılan çalışmalar arasında en çarpıcı olanı Kansai Altan’ın küresel ısınmaya karşı yeni faaliyete geçirdiği “Yeşil Çalışma ve Yaşama Alanları Yaratalım” kampanyasıdır.

 

Bu kampanya ile çalışanları evde ve iş yerinde bireysel olarak enerji tasarrufuna yönlendirmek üzere eğitimler verilmesi amaçlanmaktadır. Bununla beraber tesisin ve gelecek yatırımların enerji tasarrufu sağlayacak şekilde tasarlanması için çalışmalar başlatılmıştır. Şu anda proje aşamasında olan bu kampanyanın ilerleyen zamanlarda gerçekleştirilmek istenen temel amacı, tesisteki toplam enerji tüketiminin ölçülmesi ve alınan tasarruf tedbirleriyle önümüzdeki her dönem için iyileştirme hedeflerinin belirlenip izlenmesidir. 

 

 

Ayrıca Kansai Altan, kuruluşundan bu yana sağlık ve eğitim konularında katkı sağlamaya, sanatı ve bilimi desteklemek üzere faaliyetlerde bulunmaya devam etmektedir.