Şirket Profili

 

 

İzmir’de 110 bin m²'lik alanda konumlandırılmış 90 bin ton kapasiteli bir boya üretim şirketidir. Boyanın ana hammaddesi olan polimer ihtiyaçlarımızın büyük kısmını aynı yerleşim alanında yer alan 20 bin ton kapasiteli polimer üretim tesisinden temin etmekteyiz.

 

Üretimin tüm safhalarını ve laboratuvar kararlarını gerçek zamanlı barkod sistemi ile izlemekte ve kontrol etmekteyiz. Barkod sistemini kalite sağlamak için girdi kontrollarında da kullanmakta ve tüm seviyelerde parti izlenebilirliğini  sağlamaktayız.

 

AR-GE faaliyetlerine, boya sanayisinde alışılmış değerlerin oldukça üzerinde, %3.3* dolayında kaynak ayırıyoruz. AR-GE Merkezimizin katkılarıyla tasarlanmış 6 farklı sektöre yönelik yaklaşık 5.000 adet ürünü mevcut 8 adet üretim tesisinde üretiyor ve Türkiye’de ve yurtdışında yer alan müşterilerimize teslim ediyoruz.
 

Müşterilerimizi önemli olduklarına inandırmayı hedeflemek yerine, buna başından beri inanmış ekibimiz ile temel amacımız, ürün kalitemizin devamlılığını sağlamak ve müşterilerimizin ürettiği ürünlerin kalitesine de katkıda bulunmaktır. Ortak aklın yararına inanarak şirket içinde yaratılan sinerji ile sadece müşterilerilerimizin ihtiyaçlarının ve taleplerinin değil, gelecek nesillerin beklentilerinin de karşılanması için çaba harcıyoruz.

 

Kansai Altan’ın ana faaliyetlerini 2 grupta inceleyebiliriz:

» Otomotiv Boyaları

» Genel Sanayi Boyaları ve Koruyucu Boyalar

 
Kendi ana faaliyet alanlarımıza ek olarak, Kansai Altan ve AkzoNobel Kemipol arasında imzalanan Fason Üretim anlaşması gereği, AkzoNobel Kemipol’ün hemen hemen tüm faaliyet alanlarına yönelik üretimi de Kansai Altan tesislerinde gerçekleştiriyoruz.