Şirket Profili

 

 

Kansai Altan Boya Sanayi A.Ş., İzmir’de 100 bin m²'lik alanda konumlandırılmış 80 bin ton kapasiteli bir boya üretim şirketidir. Aynı zamanda boyanın ana ham maddesi olan polimer ihtiyaçlarının yaklaşık 78'ini de, aynı yerleşim alanında yer alan 18.000 ton kapasiteli polimer üretim tesisinden temin etmektedir. Üretimin tüm safhaları ve laboratuvar kararları, gerçek zamanlı barkod sistemi ile izlenmekte ve kontrol edilmektedir. Barkod sistemi, kalite sağlama için girdi kontrollarında da kullanılmakta, tüm seviyelerde parti izlenebilirliği sağlamaktadır.

 

Teknolojik ehliyeti ve araştırma merakı yüksek bir firma olarak, ARGE faaliyetlerine, boya sanayisinde alışılmış değerlerin oldukça üzerinde, 2.6* dolayında kaynak ayrılmaktadır. Ar-Ge Merkezinin katkılarıyla tasarlanmış 6 farklı sektöre yönelik yaklaşık 4750 adet ürün mevcut 8 adet üretim tesisinde üretilmekte ve Türkiye’de ve yurtdışında yer alan 430 müşteriye teslim edilmektedir.

 

Müşterilerini önemli olduğuna inandırmayı hedeflemek yerine buna başından beri inanmış 773 kişilik ekibi ile Kansai Altan’ın temel amacı, ürün kalitesinin devamlılığını sağlamak ve müşterilerinin ürettiği ürünlerin kalitesine katkıda bulunmaktır. Ortak aklın yararına inanarak şirket içinde yaratılan sinerji ile sadece müşterilerilerin ihtiyaçları ve taleplerinin değil, gelecek nesillerin beklentilerinin de karşılanması için çaba harcanmaktadır.

* Bu oran ana faaliyet alanları dikkate alınarak hesaplanmıştır.

 

Kansai Altan’ın ana faaliyetlerini 2 grupta inceleyebiliriz:

» Otomotiv Boyaları

» Genel Sanayi Boyaları

 
 
Kendi faaliyetlerine ek olarak, aralarında imzalanan anlaşma gereği, aynı tesisi paylaştığı AkzoNobel Kemipol’ün tüm faaliyet alanlarına yönelik fason üretim de yapılmaktadır.

 

Şirketin güncel bazı istatistikleri şöyledir:

  • Ortaklık yapısı » 51 Kansai Paint - 49 Altan Ailesi
  • Toplam personel sayısı » 791
  • Boya üretim kapasitesi (ton) » 80,000 (3 vardiya/6 gün)
  • Polimer üretim kapasitesi (ton) » 18,000 (3 vardiya/6 gün)
  • 2016 Yıllık satış (ton) » 62,850 ton
  • 2016 Net satış (eur) » 135,5 milyon