Kansai Paint Hakkında

 

Kansai Paint JapanKansai Paint Japan1918 yılında kurulan Kansai Paint Co. Ltd. (KP), bugün Japonya’nın en büyük boya üreticisi ve aynı zamanda ülkenin en büyük gelişme gösteren şirketlerinden biri haline gelmiştir. Yaklaşık 2,85 milyar $ cirosu ve 10.000’e yakın çalışanı ile dünyanın önde gelen boya üreticileri arasında önemli bir konuma sahiptir. Kansai Paint ve grup şirketleri, bütüncül bir bakış açısıyla oluşturdukları ürün ve hizmet kalitesi ile dünya boya pazarında önemli rol oynamakta; ürünleri sadece Japonya’da değil Avrupa ülkeleri, Amerika Birleşik Devletleri, Çin ve Hindistan gibi ülkelerde de estetik, maliyet, verimlilik ve çevre mevzuatları nedeniyle tercih edilen ürünler olmaktadır.

 

Kansai Paint’in toplam işinin 42'sini Otomotiv Boyaları faaliyeti oluşturmakta ve kuruluş bu pazarda önemli bir paya sahip bulunmaktadır. Ürünleri, dünyaca ünlü bir çok otomobil ve ticari araç üreticisi tarafından yaygın olarak kullanılmakta ve tercih edilmektedir. Japon kökenli boya üreticisinin faaliyet gösterdiği ikinci büyük sektör ise Sanayi Boyalarıdır. Üretim faaliyetleri toplam 4 ana grupta toplanmıştır: 

Kansai Paint Japan


  • Otomotiv Boyaları  (42)
  • Sanayi Boyaları (29)
  • İnşaat Boyaları (20)
  • Deniz ve Koruyucu Boyalar (9)

 

561 kişilik araştırma ekibi, 5 araştırma enstitüsü ve 1 araştırma merkezi ile Kansai Paint‘in temel amaçlarından biri, araştırma & geliştirme faaliyetlerinden kazandığı ve biriktirdiği bilgileri kullanarak pazarın ihtiyaçlarına yönelik teknoloji ve ürünleri zamanında geliştirmektir. Kansai Paint ayrıca, küresel ölçekte çalışabilecek nitelikli insan kaynakları yetiştirmek için de büyük çaba harcamaktadır. 

 

Kansai Paint’in kurumsal raporları için lütfen linki tıklayınız: Kansai Paint Co. Investor Relations

Kansai Paint hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen linki tıklayınız: Kansai Paint Co., Ltd.