Genel Müdür Mesajı

 

Eyüp AltanFirmamız 1982 yılında Kemipol A.Ş. adıyla ve 100% Türk sermayesi ile kurulup faaliyete geçti. Çalışma alanı olarak sanayi boyaları pazarı tercih edilmişti.

 

Çalışan sayısı ilk yıl 12 olan bu mütevazi kuruluş yıllar içinde hızla büyüdü, gelişti.

 

Halen 650’yi aşkın çalışanı, 70.000 ton/yıl kapasiteli son derece modern üretim tesisleri ve laboratuvarlarıyla, 57.300 ton/yıl satışıyla bu pazarın en büyük ikmalcilerinden biri konumuna geldi.

 

Uygulanan atılgan, yeniliklere açık, araştırma ve geliştirmeye çok önem veren yönetim tarzı ve bunları gerçekleştiren genç ve yaratıcı insan gücünün başarının temel unsurları olduğuna inanıyoruz.  1990 yılında Akzo ve Altanlar arasında kurulan ortaklık, bugün Oto Tamir, Ahşap ve Coil pazarlarında AkzoNobel Kemipol A.Ş olarak faaliyetine devam ediyor.

 

2009 yılı Kasım ayında KANSAI PAINT (Japonya) firmasıyla Altanlar yeni bir ortaklık kurdular. Kansai Altan Boya Sanayi ve Ticaret ismini verdiğimiz bu kuruluşumuz oto montaj ve genel sanayi pazarlarında faaliyet gösterecektir.

 

Kansai Paint dünyanın en büyük boya üreticilerinden biri olup çok gelişmiş teknolojili ürünlere ve büyük bir AR-GE potansiyeline sahiptir.  Öte yandan 30 seneyi aşkın bir süredir bizde de önemli büyüklükte bir teknoloji birikimi meydana gelmiştir.

 

Bundan böyle Kansai Altan kuruluşumuzda bir araya getirilen bu iki teknoloji birikimi ve ürün geliştirme potansiyeline sahip genç ve dinamik kadrolarımız, Oto OEM ve GS pazarlarında çok daha iyi hizmet vermemize imkan sağlayacaktır.  Bunun yanında Kansai Altan, müşteri tatminini sağlarken pazarda her zaman rekabetçi olmayı hedeflemektedir.

 

Başarılı sonuçlara ulaşmanın temelinde yaşadığımız evrene ve kendimize saygının yer alması gerektiğine gönülden inanıyoruz.

 

Bu yolda bize güvenip bizimle olan ve olacak tüm çalışanlarımıza, tüm değerli müşterilerimize ve tüm tedarikçi ve hizmet sağlayıcılarımıza şimdiden teşekkür ediyoruz.

 


Eyüp Altan
Genel Müdür