Kasım 2016 - Yeni dönem bursları / Kansai Altan - Ege Üniversitesi Ege Meslek Yüksekokulu İşbirliği Projesi

 

2015 yılından bu yana devam eden Kansai Altan  - Ege Üniversitesi Ege Meslek Yüksekokulu İşbirliği Projesi; Kimya Teknolojisi bölümünde öğrenim gören öğrencilerin sektörel deneyim edinmesi, bilgilendirilmesi ve ihtiyaç duyulan ara kademe işgücü ihtiyacının desteklenmesi amacıyla hayata geçirilmiştir. Bu kapsamda, her yıl Eğitim Destek Mülakatı ile belirlenen EMYO Kimya Teknolojisi bölümü 20 öğrencimize burs desteği sağlanmaktadır. 

 

Program içeriğinde, seçmeli ders kategorisinde yeralan Temel Boya Bilgileri ve Boya Üretim Teknolojisi derslerinde, firmamız bünyesinde görev alan üst düzey yöneticilerimiz de eğitmen olarak bilgi ve deneyimlerini öğrenciler ile paylaşmaktadır.

 

Ayrıca her eğitim dönemi sonunda, seçmeli Temel Boya Bilgileri ve Boya Üretim Teknolojisi dersleri kapsamında fabrikamızda gerçekleştirdiğimiz işyerinde eğitim ve teknik geziler ile, öğrenciler birebir çalışma ortamını görme fırsatı bulmakta ve yapılan çeşitli laboratuar uygulamaları ile teorik bilgilerini pratiğe dökmektediler.